Wielkopolska Liga Strzelecka

WLS to otwarte zawody, których celem jest promocja strzelectwa sportowego w jego najbardziej atrakcyjnej formie -  strzelectwa dynamicznego. To znacznie więcej, niż standardowe konkurencje tarczowe. Im bardziej kreatywni organizatorzy, tym ciekawsze konkurencje. Udział w zawodach IPSC/IDPA, wymaga posiadania własnej broni, dodatkowych uprawnień oraz licencji zawodniczej PZSS. Natomiast dynamiczne konkurencje, takie jak zawody pojedynkowe (Shoot-off), lub wielobój dwóch broni (2GUN), są świetnym sposobem na rozpoczęcie przygody z dynamicznym strzelectwem sportowym.

Otwarte zawody strzeleckie

Dzięki takiej formie uczestnictwa, pod okiem doświadczonych trenerów, nauczysz się podstawowej obsługi broni krótkiej i długiej. Poznasz zasady bezpieczeństwa, zasmakujesz sportowej rywalizacji, a przede wszystkim przekonasz się, że to wcale nie jest takie proste jak pokazują w kinie, ani takie straszne jak malują w mediach ;-)

Na zawodach rozgrywamy zawsze 2 konkurencje. Wybieramy między karabinem sportowym 50m, strzelbą dynamiczną i pistoletem czy shoot off’em. Przygotowujemy dla uczestników również niespodzianki ;-)

Po zakończeniu zawodów, jeśli tylko wyrazisz chęć, będziesz miał(a) okazję poznać bliżej broń, z której strzelałeś(łaś). Pozwolimy ci ją rozłożyć, wyczyścić i ponownie złożyć! To wielka frajda, ale przede wszystkim praktyczna nauka budowy i zasady działania broni.

Dla kogo?

Przed rozpoczęciem konkurencji przeprowadzamy odprawę, podczas której przedstawiamy zasady gry oraz bezpieczeństwa. Jeżeli nie miałeś nigdy do czynienia z bronią, poprowadzimy cię "za rękę".

Zapraszamy całe rodziny! Jeśli zechcecie przyjechać do nas z dziećmi, zorganizujemy dla nich atrakcje, takie jak np. pozakonkursowe strzelanie z broni bocznego zapłonu .22LR lub w miarę możliwości inne formy aktywności. Oczywiście wszystko pod kontrolą doświadczonych instruktorów. Być może spodoba im się, złapią bakcyla, a wtedy strzelectwo stanie się rodzinnym hobby.

Nasze zawody to nie tylko strzelanie, ale również możliwość rozmowy z innymi zawodnikami, nie tylko na temat broni. Zapraszamy osoby bez patentu i licencji które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze strzelectwem!

Edycja 2017

Zawody WLS 5/2017 - FINAŁ!

Dziękujemy Wam, za to że byliście z nami do końca! Aura tym razem nie rozpieszczała, lecz atmosfera była gorąca, dzięki inwencji twórczej Marcina. Ilość missów, procedur i DQ w ogólnym zestawieniu jest imponująca ;-)

Więcej...

Zawody WLS 4/2017

Czwarta edycja WLS już za nami! Dziękujemy Wam za przybycie, świetną zabawę, rozmowy przy ognisku oraz uśmiechy, które wynagrodziły nam z nawiązką wysiłek włożony w przygotowanie zawodów.

Więcej...

Zawody WLS 3/2017

Za każdym razem uczymy się czegoś nowego. Koledzy zafundowali nam tym razem tor 2GUN, w wersji mini, który był nie lada atrakcją ale wrednie demaskował wszelkie braki w umiejętności posługiwania się bronią, jak i jej znajomości...

Więcej...

Zawody WLS 2/2017

Dziękujemy wszystkim za przybycie, świetną zabawę oraz mile spędzony dzień. Pojawiło się trochę nowych twarzy i mamy nadzieję, że na półmetku będzie Was jeszcze więcej ;-) Pogoda również nie zawiodła i przez cały dzień naturalne ogrzewanie było zapewnione.

Więcej...

Zawody WLS 1/2017

Dziękujemy wszystkim za przybycie, miło spędzony czas oraz świetną zabawę z żyłką sportowej rywalizacji. Jak widać na poniższych zdjęciach, humory dopisywały, a nawet panie zamieniły "karabiny snajperskie" na pospolite 9-tki. Tym samym rozpoczęliśmy coś nowego i mamy nadzieję, że zostanie na stałe w kalendarzu imprez!

Więcej...

SON OF A GUN (official trailer)

Organizator

Wsparcie

Liga Sportera


Stowarzyszenie
Grupa Strzelecka
"ACTIVER"